Eldörrent a startpisztoly a Szekszárdi Atlétika Pályán

2022. május 27.

A pontszerző Országos Atlétika Bajnokságon a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság atlétikai csapata ezüstérmet szerzett

A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és az Országos Katasztrófavédelmi Sportegyesület szervezésében rendezték meg május 26-án, Szekszárdon a BM OKF pontszerző Országos Atlétika Bajnokságot. Összesen 18 megye 226 versenyzője sorakozott fel a rajtvonalon.

A versenyt dr. Balázs Gábor tűzoltó dandártábornok, a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója nyitotta meg, aki örömmel fogadta a versenyzőket. Elmondta, bízik abban, hogy hozzá hasonlóan sokan megkedvelik ezt a várost, emlékezni fognak arra a hangulatra, amiben részük lehetett.

A Szekszárdi Atlétikai Pályán a versenyzők a már jól ismert versenyszámokban mérhették össze erejüket:  100, 400 és 1500 méteres síkfutásban, távolugrásban, súlylökésben és gránáthajításban. 

Valamennyi versenyző derekasan küzdött minden egyes másodpercért és minden egyes centiméterért, hogy értékes pontokkal térhessen haza.

A versenyen az induló csapatok közül Borsod-Abaúj-Zemplén megye hódította el a legeredményesebb csapatnak járó kupát megelőzve a fővárost, illetve Somogy, Csongrád-Csanád, Tolna és Bács-Kiskun megyét. 

Egyéni helyezések:

Női 1500 méteres síkfutás 35 év alatt: 1. Cser Emese, 2. Német Alexandra, 3. Hajdú Rózsa

Női 1500 méteres síkfutás 35 év felett: 1. Kissné dr. Villim Anna, 2. Metz Ildikó, 3. Dr. Antalicz-Gergelics Natália                        

Női 1500 méteres síkfutás 45 év felett: 1. Szakszon Virág, 2. Dr. Kátai-Urbán Irina Szergejevna, 3. Dr. Póhn Gabriella                        

Női 100 méteres síkfutás: 1. Máté Barbara, 2. Szabó Tünde, 3. Elek Anikó Mercédesz                       

Női 4×200 méteres váltó: 1. Tolna MKI, 2. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI, 3. Somogy MKI                        

Női 400 méteres síkfutás: 1. Szabó Petra, 2. Bohácsi Bettina, 3. Hajdú Rózsa                        

Női kézigránát hajítás: 1. Jakabné Donkó Melinda, 2. Cser Emese, 3. Pál Erika                        

Női súlylökés: 1. Dani Ildikó, 2. Szegőné Németh Zsuzsanna, 3. Macsek Dorina                       

Női távolugrás: 1. Máté Barbara, 2. Király-Beda Adrienn, 3. Ress-Gaszner Eszter

Férfi 1500 méteres síkfutás 35 év alatt: 1. Meláth Ákos, 2. Borbás Balázs, 3. Fábián Norbert                        

Férfi 1500 méteres síkfutás 35 év felett: 1. Csikai György Zsolt, 2. Márta Attila, 3. Ulrich Róbert Bálint                       

Férfi 1500 méteres síkfutás 45 év felett: 1. Vámos Imre, 2. Tulipán Attila, 3. Gubik Géza                        

Férfi 4×400 méteres váltó: 1. Bács-Kiskun MKI, 2. Somogy MKI, 3. Borsod-Abaúj-Zemplén MKI                        

Férfi 400 méteres síkfutás: 1. Gorove Balázs, 2. Bán Máté, 3. Nagy Gábor                        

Férfi kézigránát hajítás: 1. Szőts Attila, 2. Tasi Gergő, 3. Németi Gergő                        

Férfi súlylökés: 1. Csernák Zsolt, 2. Mundi György, 3. Szebegyinszki Richárd                    

Férfi távolugrás: 1. Rádonyi Barnabás, 2. Vozár Csaba, 3. Klézl Tamás

Különdíjak:

Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület különdíja a legidősebb férfi indulónak: Molnár Armand;

Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának különdíja a legidősebb női indulónak: Tamásiné Kutenics Erika;

Főigazgatói különdíj a legeredményesebb női versenyzőnek: Máté Barbara;

Főigazgatói különdíj a legeredményesebb férfi versenyzőnek: Gorove Balázs.

Forrás: BM OKF