Ismét életet mentett a szén-monoxid-érzékelő

2025. április 14. 07:40

Az érzékelő jelzése esetén haladéktalanul kérjenek segítséget.

A szén-monoxid-érzékelő jelzése miatt riasztották a tűzoltókat vasárnap délután Budapest tizennyolcadik kerületébe, egy Kisfaludy utcai családi házba. A fővárosi hivatásos tűzoltók méréseket végezett, és kimutatták a mérgező gázt az ingatlan levegőjében. A gázszolgáltató munkatársai egy készüléket kizártak a szolgáltatásból. Személyi sérülés nem történt.

A szén-monoxid gáz színtelen, szagtalan a levegővel könnyen elegyedő, már kis mennyiségben is halálosan mérgező gáz. Jellemzően a tüzelő-fűtő berendezések vagy a kémények nem megfelelő működése miatt kerül a lakás levegőjébe.

Igazgatóságunk felhívja a figyelmet a fűtő- és tüzelőberendezések, illetve a kémények rendszeres, szakszerű ellenőrzésének fontosságára, valamint arra, hogy a lakás szellőző nyílásait soha nem szabad eltömíteni! Szintén fontos a rendszeres szellőztetés, valamit a szakboltokban vásárolható szén-monoxid-érzékelő berendezések elhelyezése.

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap